יום חמישי, 3 במאי 2012

כתבה על חנות התרמוסים וגופי התאורה מתרמוסים-כלכליסט לכבוד יום העצמאות 2012

וידר תרמוסים, העלייה 34 פינת וולפסון תל אביב
שנת הקמה: 1952
בעלות: משפחתית, דור שני. את החנות פתח שלמה וידר והיום היא מנוהלת על ידי אשתו יהודית ובנו דני

חנות התרמוסים ושעוני האספנות הוקמה ב־1952 על ידי שלמה וידר, ומאז מותו ב־2003 מנוהלת על ידי אשתו יהודית ובנו דני, מוזיקאי ותסריטאי שגם היה בזכות החנות למעצב. החנות מוכרת מגוון רחב של תרמוסים, החל מתרמוסים פשוטים תוצרת סין וכלה בעיצובים מקוריים לאספנים מחומרים מקוריים שנקנו בשנות השישים. "באופן טבעי, לאוכלוסייה שמגיעה אלינו יש משיכה לווינטג'", מספר הבן דני, "וברוב המקרים מדובר דווקא באנשים צעירים".

במקום נמכרים גם חלקי חילוף לתרמוסים, ושעוני וינטג' משנות השישים לצד פיתוח מודרני: גופי תאורה שיוצר ומעצב דני מתרמוסים מקוריים.

"במקור היתה זו חנות לכלי בית", מספר דני, "ולאט לאט החליט אבי לשים פוקוס על התרמוסים והתחיל לייצר אותם בעצמו. הוא קנה כמות עצומה של חומרי גלם, שמחזיקה מעמד עד היום, ואני ממשיך לייצר אותם באותה צורה. אנחנו החנות היחידה מסוגה בארץ, ולא פעם אנשים מגיעים לכאן במיוחד. החנות היא סוג של יצור כלאיים, כי אנחנו מוכרים את התרמוסים אבל גם את השעונים. הרבה פעמים אנשים שהיו כאן כילדים מגיעים ביחד עם הילדים ועם הנכדים. דבר נוסף שלא הרבה יודעים הוא שתרמוסים אפשר לתקן – אצלנו קיימים כל חלקי החילוף, וזה אחד הדברים שמחזירים לכאן אנשים.

"משנות השבעים עד תחילת שנות התשעים אבי מכר כאן גם אמצעי נשק, ועיצוב החנות השתנה כי הכל היה חייב להיות משוריין, ממתכת. היום יש לה עיצוב תעשייתי שנחשב אופנתי. יש לנו תכנונים לשיפוץ, אבל גם אם הוא יקרה – הוא יתחשב במראה האותנטי".
רעות ברנע

http://www.calcalist.co.il/consumer/articles/0,7340,L-3569032,00.html


צילום: עמית שעל   כתבה: רעות ברנע

תגובה 1:

  1. מגוון מרשים ומעוצב להפליא. אוסף מרשים ובאמת שווה ביקור. קשה למצוא היום אוספים נדירים ושלכם באמת כזה. כיוון המחשב וההתפתחות מצא חן בעיני, בתקווה שתצליחו ותמצאו עוד דרכים מקוריות להפתיע.

    השבמחק